V sieti (2020) – Dokument, ktorý otvoril oči mnohým


NEJDE TI SPUSTIŤ V sieti (2020) – Dokument, ktorý otvoril oči mnohým   
POZERAJ V sieti (2020) – Dokument, ktorý otvoril oči mnohým BEZ REKLÁM
 Prezreté 2320x.   Oficiálny názov: V sieti (2020) – Dokument, ktorý otvoril oči mnohým
Zdieľajte film na sociálnych sieťach:

Kto by si pomyslel, že temná stránka internetu je tak blízko? Český dokument V sieti (2020) nám prináša záblesky tejto temnoty priamo do našich obývačiek a myslí. Pod temným oblakom online sveta sa skrývajú muži, ktorí ťažko pochopiteľne riskujú všetko kvôli chvíli online „zábavy“ s mladými dievčatami. Sú to však skutočne dievčatá, s ktorými komunikujú?

Režisér Vít Klusák spolu s producentkou Barborou Chalupovou nás vezmú za ruku a zavedú do tohto internetového podsvetia, kde nie je nič také, ako sa na prvý pohľad zdá. Tri odvážne ženy v úlohe dvanásťročných dievčat nám ukazujú, čo sa môže skrývať na druhej strane obrazovky. Čo vlastne znamená byť dvanásťročným v digitálnej dobe? Ako môže toto ovplyvniť formovanie identity a vnímanie sveta? Tento dokument nás núti zamýšľať sa nad otázkami, ktoré si bežne nepoložíme. Ako chrániť naše deti pred týmito nebezpečenstvami?

Čo ak online a offline svety nie sú tak odlišné, ako sme si mysleli? Ako rozpoznať realitu od fikcie v dobe digitálnych dezinformácií? Filmové spracovanie je silné, autentické a bez kompromisov. Nie sú tu len výpovede „dievčat“; sú tu aj reálne reakcie mužov, ktorí s nimi komunikovali. A tu sa rodia ďalšie otázky: Koľko z nás by mohlo upadnúť do tejto siete? Čo hľadajú tieto duše v hlbinách virtuálneho priestoru? A čo hľadáme my, keď sledujeme takýto film? V sieti nie je len pútavým dokumentom o rizikách online sveta, ale aj zrkadlom našej spoločnosti a nášho vnímania reality v digitálnej dobe.

Predstavuje výzvu k prehodnoteniu nášho prístupu k technológii a spôsobu, akým ju využívame. V sieti neexistuje len čierno-bielo. Sú tu odtiene šedej, ktoré sú rovnako nebezpečné a nejasné. A čo ak sa v tej sieti nachádzame aj my sami?

Trailer k filmu V sieti

Krajina: Česko, 2020, 100 min
Réžia: Barbora Chalupová, Vít Klusák
Scenár: Barbora Chalupová, Vít Klusák
Kamera: Adam Kruliš
Hudba: Pjoni
Herci: Sabina Dlouhá, Anežka Pithartová, Tereza Těžká, Vít Klusák, Barbora Chalupová, Jan Vlček, Barbora Potužníková, Michaela Petriláková