Filmová jeseň 2023: na čo sa môžeme tešiť v kinách?

Zdieľajte film na sociálnych sieťach:

Aj túto jeseň máme to šťastie, že môžeme byť svedkami mnohých výnimočných filmových projektov, ktoré prekračujú geografické a žánrové hranice. Od komédií a drám po akčné a sci-fi filmy, ponuka je pestrá a vzrušujúca. V nasledujúcom prehľade vám predstavíme niekoľko pozoruhodných filmov, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť. Prejdime sa teda spolu filmovým svetom a objavme jeho čaro.

Kôň

Žáner: Komédia / Dráma

Krajina: Slovensko / Česko

Dĺžka: 80 minút

Réžia: Martin Šulík

Scenár: Marek Leščák, Martin Šulík

Hrajú: Daniel Fischer, Branislav Bystriansky, Dominika Kavaschová a ďalší

V tomto slovensko-českom filme pod taktovkou Martina Šulíka sa prelína komédia s drámou. Príbeh sleduje učiteľa Jána Dušičku, ktorý jedného dňa privedie do svojho bytu na druhom poschodí kôňa, čo vyvolá sériu komických a dramatických situácií. Film „Kôň“ ponúka hlboké zamyšlenie nad medziľudskými vzťahmi a odhaľuje pravú podstatu lásky a porozumenia v predvianočnom čase.

Marvels

Žáner: Akčný / Dobrodružný / Sci-Fi

Krajina: USA

Dĺžka: 105 minút

Réžia: Nia DaCosta

Scenár: Megan McDonnell

Hrajú: Brie Larson, Iman Vellani, Teyonah Parris a ďalší

Tento americký sci-fi a dobrodružný film od režisérky Nia DaCosta nás znovu zoznámi s postavou Carol Danvers, známej ako Captain Marvel. Film nás zavedie do destabilizovaného vesmíru, kde Carol spolu s Ms. Marvel a Monicou Rambeau musia spojiť sily a naučiť sa spolupracovať, aby zachránili vesmír pred nebezpečenstvom.

Napoleon

Žáner: Historický / Vojenský / Životopisný / Dráma / Akčný / Romantický

Krajina: USA / Veľká Británia

Dĺžka: 154 minút

Réžia: Ridley Scott

Scenár: David Scarpa

Hrajú: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Rupert Everett a ďalší

Táto epická historická dráma od režiséra Ridleya Scotta predstavuje život a kariéru francúzskeho cisára Napoleona Bonaparte. Film ponúka osobitný pohľad na Napoleona, jeho rýchly vzostup k moci a vzťah s manželkou Josephine.

Teddyho Vianoce

Žáner: Rodinný

Krajina: Nórsko

Dĺžka: 78 minút

Réžia: Andrea Eckerbom

Scenár: Lars Gudmestad, Harald Rosenløw Eeg

Hrajú: Marte Klerck-Nilssen, Nader Khademi, Jan Gunnar Røise a ďalší

Tento nórsky rodinný film režírovaný Andreou Eckerbomom je ideálnym výberom pre celú rodinu. Príbeh rozpráva o Mariannovi, ktorý objaví, že plyšový medvedík v stánku na Vianočných trhoch je živý. Teddy, plyšový medvedík, sníva o bohatom majiteľovi, ktorý ho bude rozmaznávať, no osud ho zavedie do starej drevárne, kde spolu so svojím novým priateľom, ježkom Bollom, objaví, čo v živote skutočne záleží.